Сет за Мерење Оптичка Моќност

YOKOGAWA AQ1100B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Yokogawa
Комплет за Мерење Оптичка Моќност, AQ1100B, Yokogawa
Не е на онлајн продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

YOKOGAWA AQ1100B – инструмент за мерење на оптичка моќност кој содржи извор на светлина и мерач на оптичка моќност во едно куќиште. Со ваквиот дизајн практично имате 2 инструменти во 1. Овој модел поддржува различни типови на тестови кои се изведуваат автоматски: Auto loss test, Loopback test и Multicore test. Големото мерно подрачје овозможува извршување на мерења на сите типови на оптички мрежи и апликации.

 

Карактеристики:

 • Тест бранови должини: 1310/1550/1625nm
 • Мерен опсег: (+24 до -50)dBm
 • Точност/Резолуција: ±5%/0,01
 • Димензија на дисплеј: 5,7” LCD (640x480)
 • Поддржани тестови: Auto loss test, Loopback test, Multicore loss test
 • Вградена меморија: 128MB
 • USB1.1 тип А
 • LiIon батерија со 6 часа автономија за непрекината работа
 • Можност за работа како “logger”
 • Интервал на последователни мерења за logger функција: 500ms, 1s, 2s, 5s, 10s
 • Конектори: SC/FC/LC
 • PING функција (опција)

 

Комплетот содржи: инструмент, адаптер за напојување, кабел за напојување, батерија, врвка за носење и упатство за користење.

Опции: VLS (Visible Light Source), PING опција.

Мерен опсег (-50) - (+24) dBm
Врска со компјутер
Да
Конектор SC/FC/PC
Точност 5 %
Тест бранови должини
1310 nm
1550 nm
1625 nm
Големина на дисплеј 5,7 ''
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.