HDMI Преклопник

AVS-43/3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY
Код од Произв.: VSWI3453BK
HDMI Преклопник, Црн, Автоматски, Далечински Управување, 3 Порти, FullHD
1.895 ден
(вклучено ДДВ): 289,07 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Поврзете 3 уреди на 1 LCD/плазма телевизор, кој подржува високи резолуции до 1080p (Full HD) и 3D слика. Преклопникот има можност за автоматска детекција и активација на еден од трите уреди кој последен дал сигнал. Има компактен дизајн, сместен во квалитетно куќиште. Поврзете до три извори на сигнал (ДВД плеер, сателитски приемник, играчка конзола или компјутер) на еден телевизор.


Карактеристики:

 • Влезови: 3xHDMI
 • Излез: 1xHDMI
 • Во согласност со HDMI 1.3b стандардот
 • Поддржува 3D
 • Поддржува HDTV со резолуции до 1080p
 • Поддржува DTS и “Dolby Digital True HD”
 • Димензии: (100x48x24)mm
 • Тежина: 132g

Комплетот содржи:

 • 1 x преклопник (AVS-43/3)
 • 1 x далечинска контрола
 • 1 x упатство
 • 1 x 5V-DC адаптер за напојување
Влезна конекција
HDMI
Број на влезови
3
Излезна конекција
HDMI
Број на излези
1
Тежина 132 g
Напојување (DC) 5 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.