HDMI Кабел

GB-CAB098/5
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Аудио/Видео Кабел, Црн, Машко / Машко, 4K Ultra HD, 270°, 5 m

585 ден
(вклучено ДДВ): 89,24 ден
Б.Исп.одЛагер
w

High Speed HDMI кабел со етернет
HDMI конектор машки (тип А) > HDMI конектор машки 270° (тип А)

HDMI кабел за спектакуларна забава. Комбинирајте 4K видео пренос со висока дефиниција и без доцнење со неверојатен сараунд звук од 7,1, Dolby Atmos или DTS:X за извонредно искуство на филмови и игри со одличен квалитет на слика и звук.

 

Карактеристики:

  • Аголот од 270° на конекторот е дизајниран да создаде врска под агол надолу дури и во ограничени простори, на пр. на задната порта на уредот
  • Кабелот е погоден за пренос на слика со висока резолуција со Ultra HD до 4K @ 60 Hz (назад компатибилен) и брзина на податоци до 18 Gbit/s
  • Идеално погоден за пренос на аудио и видео помеѓу ТВ/монитор и проектори, конзоли за игри (на пр. PlayStation, Xbox) или стриминг приемници (на пр. Amazon Fire TV, Apple TV)
  • Интегрираниот етернет канал (HEC) поврзува кој било HDMI уред со уреди во жичната мрежа без посебен интернет кабел
  • Функцијата CEC (Consumer Electronics Control) создава флексибилна оперативност преку само еден далечински управувач, на пр. за вклучување на неколку спарени HDMI уреди со едно притискање на копче
  • Поддржува 3D и HDR (High Dynamic Range)) за одличен квалитет на сликата со висок контраст, како и системот за шифрирање HDCP 2.2
  • Поддржува напредни аудио функции, како што се eARC (Enhanced Audio Return Channel) и ARC (Audio Return Channel) за лесен дигитален пренос од телевизорот до саундбар или hi-fi систем
Конектори А
HDMI
машко
Конектори Б
HDMI
машко
270°
Верзија на HDMI
v2.0
Должина 5 m
Боја
 црна
Максимална видео резолуција
2160p pix
Максимална стапка на пренос 18 Gb/s
Подржани резолуции
1080p/30Hz
1080p/60Hz
1080p/120Hz
4K/30Hz
4K/60Hz
Подржани Стандарди
HDR
HEC
HDCP 2.2
CEC
ARC
eARC
3D
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.