Микро SD Картичка

INT-MSDHC128/1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INTERGAL
Код од Произв.: MSDX128G100V30
Мемориска Картичка, uSDXC, 128 GB, Класа 10
1.990 ден
(вклучено ДДВ): 303,56 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Integral Premium High Speed microSD (microSDHX/XC) картичките се идеален партнер за вашиот високо квалитетен паметен телефон или таблет. Уживајте во повеќе слободно место за слики, видеа, музики и апликации. Оваа супериорна картичка ви овозможува голема брзина на читање и запишување и можете да снимате 4K Ultra High-Definition видеа и слики со burst режим без никаков проблем.

 

Карактеристики:

  • Идеална за користење во компатибилните телефони, таблети, дигитални камери, акциони камери, дронови и конзоли за играње
  • V30 спецификацијата овозможува совршени видео снимки дури кога се снима и во 4K Ultra HD и Full HD. Без сецкање и заостанување.
  • Брзина на читање до 100Mbps за брзо стримање на видео и ефикасен трансфер на податоци
  • Стандардот А1 - овозможува најдобри перформанси за компатибилните паметни телефони или таблети
  • UHS-I, U3 спецификација
  • Вклучен SD адаптер
Тип на картичка
µSDXC
Капацитет
128 GB
Класа 10
Максимална брзина на читање
100 MB/s
Максимална брзина на запишување
70 MB/s
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.