DVI Разделник

VS164-AT-G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Aten
Код од Произв.: VS164-AT-G
DVI Сплитер, 1 in, 4 out, Аудио
10.166 ден
(вклучено ДДВ): 1.550,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

VS164 видео разделникот од Aten кој овозможува разделување на DVI видео/аудио сигналот до 4 уреди со колнирање и засилување. Идеален уред за било каков вид на емитување на видео во секаква околина од училница до домашно уредување за напредни корисници на компјутери.

 

Карактеристики:

 • Поврзете повеќе монитори со еден компјутер преку DVI
 • Компатибилен со DVI-Digital и DVI-Analog.
 • Подржува DDWG (Digital Display Working Group) стандард кој е за DVI монитори
 • DDC/CI подршка – дозволува промена на боја, светлина, контраст и други подесувања преку графички интерфејс
 • Со подршка за аудио
 • Овозможува и каскадирање до 3 нивоа - со што може да се добијат 64 излези
 • Каскадни растојанија: Извор до уред -1.8м, уред до уред-5м,уред до монитор-5м.
 • Се поставува за многу кратко време
 • Најголема резолуција до 1920 x 1200
 • DDC, DDC2, DDC2B Компатибилен (Port 1 само).
 • Подржува HDCP
 • Оперативни системи: Windows 2000, Windows XP, Linux, Mac and Sun
Влезна конекција
DVI
Број на Влезови
1
Излезна конекција
DVI
Број на Излези
4
Тежина 720 g
Напојување (DC) 5,3 V-DC
Максимална брзина на трансфер 6,75 Gb/s
Димензии 210x88x55 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.