Bluetooth Аудио Приемник

NE-AREC11
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: BTRC110BK
Аудио Приемник, Bluetooth, Optical (Toslink), 3.5 mm
2.890 ден
(вклучено ДДВ): 440,85 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Напреден Bluetooth аудио приемник за безжиучно стримување на аудио систем. Со aptX чипсетот и дигиталниот оптички излез гарантира супериорен квалитет на звук. Дополнително NFC можност овозможува брзо и едноставно поврзување со NFC компатибилни уреди како паметни телефони и таблети.

 

Карактеристики:

  • Интегрирано NFC за едноставно поврзување со паметни телефони и таблети
  • aptX чипсет кој овозможува супериорен аудио квалитет, длабок бас и чист звук
  • Посебна технологија за поврзување до 8 уреди
  • Оптички излез за дигитален квалитет на звук
Конекција
3.5mm
Оптички
Bluetooth
Bluetooth верзија
v3.0
Работен опсег
10 m
Работна фреквенција 2,4 GHz
Излезен напон 6 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.