Навлажнувач на Воздух

NE-HM003
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: HUMI130CBK
Навлажнувач / Освежувач на Воздух, 6 l
4.550 ден
(вклучено ДДВ): 694,07 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Ставете се во контрола на Вашето опкружување и автоматски одржувајте постојана и здрава средина во Вашата соба со овој едноставен за прилагодување овлажнувач за воздух со плазма функција.

Овлажнувачот нуди автоматска контрола благодарение на мерачот на влага во воздухот според чии мерки се базира работата на овлажнувачот.

LED дисплејот го покажува нивото на влага во воздухот и може да се програмира според Вашите оптимални вредности. Има 12 часовен тајмер кој овозможува овлажнувачот автоматски да се исклучи после одредено време.

Керамичкиот филтер е инсталиран во големиот резервоар за вода од 6 литри за да ја прочисти водата што се користи за да се создаде ладна водена пара. Дополнително плазма функцијата овозможува да се минимизираат бактериите во просторијата и да се отстранат непријатните миризби во воздухот. 

Исто така можете да додадете неколку капки ароматично масло во преградата на долниот дел и да го користите светлото кое автоматски се вклучува кога светлината во просторијата се намалува.

Овлажнувачот автоматски престанува со работа кога резервоарот со вода е празен или кога е отстранет од базата.

 

Карактеристики:

  • Мониторирајте ги условите благодарение на хигрометарот со LED дисплеј
  • Автоматско прилагодување за одржување на конзистентна средина
  • Голем 6 литарски резервоар за непрекинато користење
  • Прочистувач на вода со керамички филтер
  • Подобрување на животната средина - со автоматско ноќно светло, плазма функција и ароматични масла
  • Автоматски прекин на работа кога резервоарот е празен или ќе се извади од базата

 

Пакувањето содржи:

  • Овлажнувач
  • Упатство за употреба

 

Волумен на вода 6.000 ml
Напојување 230 V-AC
Тежина 3,2 kg
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.