Светилка

RA-1004583
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Ranex
Код од Произв.: RA-1004583
Сијалица, Лед, Соларна, Сензор, Ѕидна, 100 lm
1.443 ден
(вклучено ДДВ): 220,12 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Соларна LED светилка за монтирање на ѕид, со сензор за движење.

Осветлете ја вашата градина користејќи соларна енергија со Smartwares 5000.702 ѕидната светилка. Светилката не користи електрична енергија и ви помага да заштедите на вашата сметка за енергија благодарение на интегрираниот соларен панел и сензор за движење.
Сонцето како извор на енергија.
Светилката на ѕидот е опремена со сончев панел на врвот кој целосно ја полни светилката за 5 до 6 часа, дури и во облачни денови светлината ќе се наполни самата. Нема потреба од кабли, бидејќи светилката е 100% на соларна енергија. Ова значи дека не троши електрична енергија и затоа е еколошка.
Светлината во темнина.
Светлото се вклучува автоматски кога станува темно надвор, и осветлува со 15 лумени, така што секогаш ќе имате осветлена предна или задна врата. Ако некој се движи пред детекторот за движење, светилката ќе почне да свети пинтензивно со 75 лумени. Со ова ѕидно светло никогаш нема да мора да ја барате клучалката кога се враќате дома во текот на ноќта.
Топло бела светлина
Изработена од не'рѓосувачки челик за на ѕид со IP43 заштита создава топло бела светлина од 3000K и нема да морате да се грижите за монтирање на светлото благодарение на лесниот систем за монтирање.

Содржи: Smartwares ѕидна светилка, упатство за употреба, комплет за монтирање.

 

Карактеристики:

 • Тип на сијалица: Соларна за на ѕид
 • Технологија: LED
 • Светлосен флукс: 100lm
 • Тежина: 535g
 • Се регулира со потенциометар
 • Моќност: 2.5W
 • Спектар на светлина: 5m
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Температура на боја: 3000K
 • Боја: Сребрена
 • Светилка вклучена во пакетот
 • Сензор за движење: ДА
 • Агол: 110°
 • IP заштита: IP43
 • Енергетска класа: А
 • Дијаметар: 110mm
 • Висина (H): 120mm
 • Ширина (W): 110mm
 • ИК заштита: IK2.5
Тип
LED
IP Заштита
IP43
Димензии 120x110 mm
Боја
 сребрена
Материјал
пластика/нерѓосувачки челик
Тежина 553 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.