Светилка

RA-1002804
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Ranex
Код од Произв.: RA-1002804
Сијалица, Лед, Соларна, 25 lm
1.480 ден
(вклучено ДДВ): 225,76 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Соларна LED светилка, за балконска ограда, со сензор ден/ноќ.

Осветлете ја вашата градина за време на долгите летни ноќи со Ranex GBS-001-DB Bahama. Ламбата е лесна за прицврстување со Велкро ремен кој не пролизгува. Благодарение на соларниот панел можете да ја користите ламбата целосно безжично.
Специјално за вашиот балкон.
Светилката е специјално дизајнирана за балкони. Велкро ременот ви овозможува лесно и брзо да ја инсталирате ламбата. Анти-лизгачката лента овозможува стабилно монтирање. Отсега натаму можете да уживате во вашиот осветлен балкон.
Соларна енергија.
Балконската светилка е целосно на соларна енергија благодарение на соларниот панел, така што ќе се ослободите од непотребни жици и конектори. Вградената LED светилка 0,2W создава 25 лумени кои можат да се споредат со обична сијалица од 2W. Целосно наполнета, светилката го осветлува вашиот балкон 5 до 8 часа.
Автоматско осветлување.
Вашиот балкон секогаш ќе биде осветлен кога станува темно благодарение на сензорот за ден/ноќ. Можете да го користите прекинувачот за вклучување / исклучување за рачно контролирање на светлото, доколку не сакате автоматско вклучување.

 

Карактеристики:

 • Тип на сијалица: Соларна LED светилка
 • Технологија: LED
 • Јачина на светлосен флукс: 25lm
 • Тежина: 384g
 • Регулација: Не
 • Моќност: 0.2W
 • Опсег на светлина: 3m
 • Материјал: нерѓосувачки челик, пластика
 • Температура на боја: 3000K
 • Боја: сребрена
 • Светилка: Да
 • Сензор за движење: Не
 • Агол на зрак: 170°
 • IP заштита: IP44
 • Енергетска класа: А
 • Дијаметар: 150mm
 • Висина: 150mm
 • Ширина: 150mm
 • IK заштита: .02
Димензии 150x150 mm
Боја
 сребрена
Материјал
пластика/нерѓосувачки челик
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.