Лабораториско Напојување

RND 320-KWR103
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Програмабилно Напојување, 1 Канал, 60V, 15A, 300 W, RND Lab.

21.255 ден
(вклучено ДДВ): 3.242,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

RND 320-KWR103 - Програмабилно Лабораториско Напојување, 60V, 15A, 300W, RND Lab.


 

Карактеристики:

 • Излезна моќност: 300 W
 • Излезен напон 1 Макс. 60 V
 • Излези: 1
 • Влезен напон Мин. 110 V
 • Влезен напон Макс. 230 V
 • Излезна струја 1 Макс. 15 А
 • Излезен тип 1: Програмабилен
 • Тип на приклучок: Еуро тип C (CEE 7/16) Приклучок
 • Брум (V): 6 mV
 • Тип на дисплеј: LED
 • Време на одговор: 65 ms
 • Работна температура Мин. 0 °C
 • Работна температура Макс. 40 °C
 • Програмабилно: Да
 • Заштита од преоптоварување
 • Работа со константен напон и константна струја


Комплетот содржи: уред, упатство за употреба, кабел за напојување, USB кабел, RS232 кабел, софтвер ЦД

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.