Лабораториско Напојување

RND 320-KD3005P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Програмабилно Напојување, 1 Канал, 30V, 5A, 150 W, RND Lab.

8.933 ден
(вклучено ДДВ): 1.362,66 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

RND 320-KD3005P - Програмабилно Лабораториско Напојување, 30V, 5A, 150W, RND Lab.

 

 

Карактеристики:

 • Излезна моќност: 150 W
 • Излезен напон 1 Макс. 30 V
 • Излези: 1
 • Влезен напон Мин. 110 V
 • Влезен напон Макс. 230 V
 • Излезна струја 1 Макс. 5 А
 • Излезен тип 1: Програмабилен
 • Тип на приклучок: CEE 7/7 Приклучок
 • Брум (V): 2 mV
 • Тип на дисплеј: LED
 • Време на одговор: 100 ms
 • Работна температура Мин. 0 °C
 • Работна температура Макс. 40 °C
 • Програмабилно: Да
 • Заштита од преоптоварување
 • USB/RS232 интерфејс за далечинско управување од компјутер и собирање податоци
 • Компатибилен со: Windows XP/Vista/7/8/10
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.