Оптички Рефлектометар

YOKOGAWA AQ1200
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
YOKOGAWA
Мултифункционален Оптички Рефлектометар, AQ1200, Yokogawa
267.042 ден
(вклучено ДДВ): 40.735,22 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

YOKOGAWA AQ1200 - мултифункционален тестер со компактен дизајн и оптимизирани функции, кој е наменет за тестирање на инсталации и одржување на оптички линкови. АQ1200 серијата ја претставуваат 3 модели на различни бранова должина во зависност од потребата на корисникот. Инструментот поседува вградената меморија која овозможува симнување на резултатите на компјутер, креирање на професионални извештаи и заради изготвување на комплетна документација за состојбата на линковите.

 

Карактеристики:

 • microOTDR достапен во 3 модели: AQ1200A (SM 1310/1550nm), AQ1200B (SM 1625nm), AQ1200C (SM 1650nm)
 • Мала мртва зона: 0,8m
 • Брзо вклучување - побрзи интервенции
 • Истовремен графички приказ на трасата и нејзините перформанси
 • Комплетно автоматски режим на тестирање за неискусните и Troubleshooting опција за поискусните корисници
 • Голем осветлен 5.7” LCD “ дисплеј за работа во услови со слабо осветлување
 • Fault Locator функција за брзи мерења
 • USB видео сонда за инспекција на влакната
 • USB интерфејс за поврзување со PC
 • Софтвер за далечинска контрола: AQ1200 Remote

Опциони функционалности:

 • Автоматски тест на слабеење на оптичката моќност (референтен извор на светлина: 1310/1550nm SMF; PON Optical Power Meter – оптимизиран режим на работа за PON системи и Standard/High Power OPM – 1310/1550nm SMF)
 • Тестирање на влакна со различен дијаметар на јадрото: AQ1200 Multicore Screen
 • Визуелен локатор на дефекти:
 • 1. AQ1200 Visible Light Source
 • 2. AQ1200 VF 1 Video Fiber Inspection Probe
 • Mожност за верификација на линкот преку IP Ping тест: AQ1200 Ping

 

*ВАЖНА ПРОМОТИВНА ИНФОРМАЦИЈА - Deutsche Telecom го избра овој инструмент како основен инструмент за мерење и тестирање на FTTH мрежите. Повеќе информации за изборот ќе најдете во документот “ Изборот на Deutsche Telecom“, или директно на страната на производителот.

Тест бранови должини
1310 nm
1550 nm
Врска со компјутер
Да
Динамички опсег 34 dB
Максимален домет 512 km
Мртва зона 0,8 m
Ширина на тест импулс 3 - 20000 ns
Меморија 1.000
Големина на дисплеј 5,7 ''
Резолуција на земање примероци 0.05 - 32 m
Формат на фајлови SOR (Telcordia), SET, CSV, BMP, JPG, PNG
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.