Сензор за Притисок

SDP810-500PA
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Sensirion

Дигитален Сензор за Притисок, 500 Pa, Диференцијален, 5.5 V, Цевка, 3.8 mA

2.711 ден
(вклучено ДДВ): 413,54 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SDP810-500PA од Sensirion е дигитален сензор за диференцијален притисок со поврзување со цевка. Тој е дизајниран за апликации со голем обем. Сензорот го мери притисокот на воздухот и неагресивните гасови со извонредна точност и без поместување.

 

Спецификација:

  • Работен напон: 5,5V
  • Тип на приклучок: Цевка
  • Струја на напојување: 3,8 mA
  • Работен притисок Макс: 500Pa
  • Излез на сензор: Дигитален
  • Тип на мерење на притисок: Диференцијален
DC Напон 5,5 V
Температурен опсег -40 - +85 °C
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.