FLASH Mеморија

N28F02-150
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLASH Mеморија, 2 Mb, 256 K x 8 bit, PLCC-32
654 ден
(вклучено ДДВ): 31,14 ден
Б.Исп.одЛагер
w

FLASH меморија претставува чип со постојана (non-volatile) меморија која може да се брише и репрограмира по електронски пат. Оваа меморија е развиена на база на EEPROM (Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory) меморијата и мора да се брише во релативно големи блокови пред истите да можат да се презапишат со нови податоци.

Капацитет
2M (256Kx8) Bits
Интерфејс
Паралелен
Куќиште
PLCC
Број на пинови
32
Работен напон 4.5 - 5.5 V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.