Аналоген Mултиметар + Аналоген трагач на парици + Куфер за алат + Клешта за бланкирање + Преносна торбица

LEP-0298
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Loging Electronics

Логинг Пакет, за проверка на инсталации и кабли со аналоген инструмент, тестер на парици, бланкерка, преносна торбица и метален куфер.

8.746 ден
(вклучено ДДВ): 1.334,14 ден
Редовна цена: 11.560 ден
Штедите 2.814 ден
Б.Исп.одЛагер
w
Производи во овој пакет:
Штедите: 2.814 ден

Инсталатерски комплет со аналоген мултиметар за изведување на стандардни мерења на напон, струја и отпорност со преносна торбица, тон генератор и сонда за трагање на парици и кабли во мрежни инсталации и клешта за автоматско оголување на кабли-бланкерка, сместени во повеќенаменски метален  куфер за алат. 

 

Аналоген мултиметар: со стандардни мерни подрачја 600V AC/DC, 10A AC/DC, 2MΩ

Тон генератор: со сонда за трагање на кабли и парици за мрежни инсталации, со штипки или RJ11 конектор

Метален куфер: Повеќенаменски куфер за алат (450x275x225)mm

Бланкерка: Клешта за автоматско оголување на кабли, (0.2-6)mm

Торбица: Преносна торбица со димензии (260x110x55)mm

Гаранција: 12 месеци

Техничка Поддршка: Логинг

Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.