Гумена ESD Анти-замор Подлога

BDL-KSAFM
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BONDLINE
Код од Произв.: KSAFM
ESD Подлога за на Под, Анти Замор, 1500 x 900 mm
16.163 ден
(вклучено ДДВ): 2.465,54 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Оваа подлога помага да се намалат појавите на грч, проблемите со циркулација и општ замор. Произведена е од гума која нуди тешка, силна и долготрајна подна подлога. Работниот површински слој на подлогата е отпорен на повеќето масла и киселини, исто така е отпорна на прскање од калај и има нелизгачка завршница за безбедност на корисникот. Рабовите се спуштени за да се избегне пролизгување. Оваа подлога е идеална за користење во комбинација со веќе заземјени подови.

Димензии 900 x 1500 x 20 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.