Сет Подлога за Работна Маса

BDL-KSWKS3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BONDLINE
Код од Произв.: KSWKS3
ESD Сет Подлога за Работна Маса, 900 x 600mm, Bondline
4.965 ден
(вклучено ДДВ): 757,37 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Оваа работна подлога е дизајнирана да овозможи комплетна електростатичка заштита кога се работи со компоненти осетливи на електростатички електрицитет при производство или тестирање.
Изработена е од двослојна електростатички дисипативна гумена подлога, долготрајна работна површина за ESD осетлива околина. Дисипативниот горен слој е отпорен на абразија, топлина, флукс за лемење, и најчесто употребуваните растворувачи. Црниот проводен долен слој овозможува супериорно и конзистентно заземјување. Мазната текстура може лесно да се чисти и оддржува. Овој производ е исто така сертифициран согласно ROHS регулациите.

Китот вклучува:

  • Работна подлога за на маса: (900x600)mm
  • Кабел за заземјување
  • Спирален кабел
  • Алка за рака
  • Конектор за заземјување
  • ESD знак за на ѕид


* Се испорачува со сина подлога ако не е специфицирано поинаку.

Димензии 900 x 600 mm
Вклучено во комплетот
Работна подлога за на маса
Кабел за заземјување
Спирален кабел
Алка за рака
Конектор за заземјување
ESD знак за на ѕид
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.