Подлога за Работна Маса

RND-BENCHM01/BU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab
ESD Подлога за Работна Маса, 1200 x 600, 10mm, RND
2.957 ден
(вклучено ДДВ): 451,07 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

ESD работната подлога е изработена од антистатички (спроводливи) и статички дисипативни материјали со синтетичка гума.

Погодна за употреба во работилници или лаборатории за микроелектроника.

 

Карактеристики:

  • Се испорачува со ESD нитни
  • Тип на терминал: 4x10mm нитни
  • Тип на подлога: двослојна дисипативна подлога
  • Материјал: Гума
  • Облик: Правоаголен
  • Ширина: 600mm
  • Должина: 1200mm
  • Боја: Сина
Димензии 600x1200 mm
Вклучено во комплетот
Работна подлога за на маса
Конектор за заземјување
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.