Подлога за Работна Маса

RND-BENCHM02/BU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

ESD Подлога за Работна Маса, 1200 x 600, 2mm, RND Lab.

4.929 ден
(вклучено ДДВ): 751,88 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Комплет ESD работна станица со приклучок CEE 7/4 oд не'рѓосувачки челик, најлонска влакно, 1,2 m x 600 x 2 mm, сина, RND Lab

Комплетот содржи: 1x ESD подлога (600x1200mm) со 10mm нитни во секој агол, 1x знак за заштитена ESD површина, 1x приклучок за заземјување, 3x10mm нитни.
Рефлективна површина за да се намали отсјајот и да се подобри удобноста на операторот.
Спречување на лизгање на деликатни компоненти благодарение на одличниот коефициент на триење.
Отпорност на топлина: не се топи или гори во контакт со врели метални делови или остатоци од лемење.
Погоден за лабаво поставување: не бара нанесување со лепило
Добра отпорност на гребење и одлична флексибилност и удобност

 

Карактеристики:

  • Материјал на ESD подлогата: Најлонски филамент, нитни од не'рѓосувачки челик
  • Форма: правоаголна
  • Висина: 2 mm
  • Ширина: 600 mm
  • Должина: 1,2 m
  • Боја на ESD подлога: Сина
Димензии 600x1200 mm
Вклучено во комплетот
Работна подлога за на маса
Кабел за заземјување
Конектор за заземјување
ESD знак за на ѕид
Боја
 сина
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.