Четка

EUROST-BR69063
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Habo Penslar
ESD Четка, 25 x 110 mm
320 ден
(вклучено ДДВ): 48,81 ден
Б.Исп.одЛагер
w

ESD четка за чистење на ESD осетливи компоненти и плочки.

 

Карактеристики:

  • Проводни рачки и проводни влакна измешани во четката
  • Секое собирање на електростатско полнење е ефикасно испразнето доколку корисникот е заземјен
  • Материјал
    • Најлон
    • Полипропилен
  • Боја: Црна
  • Должина: 110mm
  • Ширина: 25mm
Димензии 25x110 mm
Погодна површина
Сите површини
Материјал
полипропилен
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.