Arduino MKR1010 IoT Развоен Систем Кит

ARDUINO MKR IoTP
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Arduino

Развоен Микрокомпјутер Arduino MKR1010 IoT Prime Bundle, Кит Компоненти, 5 вежби, AKX00018

7.393 ден
(вклучено ДДВ): 352,05 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Пакетот MKR IoT Prime со MKR WIFI 1010 Ве води низ основите за користење на Arduino MKR1010 за IoT апликации, заедно со MKR Environmental Shield и MKR Relay плочката и Arduino Cloud. Ќе учите преку градење на 5 креативни експерименти благодарение на чекор по чекор онлајн упатствата достапни на Arduino Project Hub платформата .

 

Спецификација:

 • SAMD21 Cortex-M0+ 32-битен ARM MCU со мала потрошувачка
 • Напон на напојување Мин.: 3,3 V
 • Макс. напон на напојување: 5 V
 • Програмска меморија: 256 KB
 • Големина на меморија: 32 KB
 • Тип на меморија: Flash
 • Безжично поврзување: Wi-Fi
 • Содржина на комплетот:
  • Arduino MKR WIFI 1010 плочка
  • Arduino MKR ENV Shield
  • MKR Реле Прото плочка
  • Протоборд
  • Црвена LED диода
  • Зелена LED диода
  • Жолта LED диода
  • Сина LED диода
  • RGB LED диода
  • Пиезо капсула
  • 70x жици со полн пресек
  • Фотоотпорник
  • Отпорници 20x22 Ohm
  • Отпорници 5x56 Ohm
  • Отпорници од 5 x 1 kOhm
  • Отпорници од 20 x 10 kOhm
  • Отпорници 5x1 MOhm
  • Отпорници од 5 x 10 MOhm
  • USB кабел
 • Интерфејси:
  • ADC
  • GPIO
  • I2C
  • PWM
  • SPI
  • UART
  • USB
Архитектура
ARM
Изведба
Arduino Shield
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Образовен Кит
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.