Полнач за во Автомобил

VARTA-57931
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Varta
Код од Произв.: VARTA-57931
USB Адаптер за во Автомобил, 3.4 A, 2 Излези, 2x USB, Црн
1.035 ден
(вклучено ДДВ): 157,88 ден
Б.Исп.одЛагер
w

USB адаптер за напојување со две USB порти кој може истовремено да напојува два мобилни уреди (2.4A + 1.0A), со вкупен капацитет на излезна струја од 3.4А. Адаптерот има за четири пати поголема моќ од стандардниот 500mAh полнач. Компактниот дизајн овозможува лесно да се прилагоди во секој автомобил, може да остане постојано конектиран во запалката за цигари. Компатибилен е со повеќето USB кабли, вклучувајќи ги Apple Lightning, Apple 30-pin, Micro USB и Mini USB кабли. Адаптерот има LED индикација. Пакетот содржи micro USB кабел.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: 12V-DC
  • Излезен напон: 5V-DC
  • Макс. струја: 3100mA
  • Должина: 105mm
  • LED индикација
  • Боја: црна
     
Излезен напон 5 V
Максимална Струја 3,4 A
Број на USB порти
2
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.