Екстерна Батерија

NE-PBANK03/20
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: UPBKPD20000BK

Универзална Дополнителна Батерија, 3 A, 20 Ah, USB, USB-C

2.155 ден
(вклучено ДДВ): 328,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Користете ја оваа екстерна батерија со капацитет од 20.000 mAh за во Вашиот дом, канцеларија или кога патувате за да полните два уреди во исто време. Подржува 18W USB-C  Power Delivery (PD) за брзо полнење на Вашиот телефон од 0-50% за 30 минути и USB-C уреди од 0-50% за 36 минути.

LED индикацијата покажува колку точно има останато капацитет од екстерната батерија, така што ќе знаете кога треба да ја ставите на полнач. Има доволно капацитет за полнење на некои мобилни телефони до осум пати или за таблет до три полнења.

Батеријата се карактеризира со заштита од преполнување, кратки споеви и прегревање.

 

Карактеристики:

  • Можете да полните до два уреди во исто време
  • Има доволно капацитет за дополнување на мобилен телефон до осум пати
  • LED индикација - за секогаш да знаете уште колку капацитет има
  • Еден 18W USB-C порт (за Power Delivery) и еден 18W USB-A (за Quick Charge)
Капацитет 20.000 mAh
Излезна струја 3.000 mA
Димензии 138x68x27 mm
Тежина 450 g
Боја
 црна
Излезен напон
5 V-DC
9 V-DC
12 V-DC
Влезна струја 3.000 mA
Qi
Не
Влезен напон
5 V-DC
9 V-DC
12 V-DC
Број на USB порти
2
Тип на Конекција
USB A
USB-C
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.