Додаток за Развојна Плочка

ME-ADD 4-20mA TC
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1296

Додаток за Развојна Плочка, 4-20mA T Плочка, Стандардизиран Индустриски Комуникациски Протокол

1.390 ден
(вклучено ДДВ): 66,19 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

4-20mA T Click™ е дополнителна плочка во mikroBUS™ изведба. Претставува компактно и лесно решение за додавање на 4-20mA комуникациски протокол на вашиот дизајн. Плочката има интегриран ADuM1411 четириканален дигитален изолатор, MCP4921 12-битен DAC, како и XTR116 4-20mA генератор на струјна јамка.

4-20mA T Click™ комуницира со микроконтролерот на основната плочка преку три SPI комуникациски линии (SDI, SCK, CS). Заедно со 4-20mA R Click™ оваа плочка претставува комплетно решение за 4-20mA струјна јамка. Плочката е дизајнирана за работа со напојување од 3.3V и 5V. Интегрираната LED диода индицира присуство на напон за напојување.

Апликации:
Плочката е идеална за употреба во контрола на процеси во индустријата и системи за тестирање. Служи како интерфејс помеѓу сензори или инструменти кои се поврзани на микроконтролер.

 

Карактеристики:

  • Плочката го прима дигиталниот влезен сигнал од микроконтролерот и ја сетира излезната струјна јамка (4-20mA)
  • SPI комуникациски интерфејс
  • Галванска изолација која ја обезбедува оптокаплерот ADuM1411
  • Интегрирани клеми за полесна конекција
  • mikroBUS™ изведбата обезбедува полесна интеграција
  • Поддржана во сите компајлери на mikroElektronika
  • Препрограмираните примери штедат време при развој
  • Компактен дизајн со јасни и читливи ознаки
Изведба
mikroBUS™ (Click Boards)
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.