Образовен Развоен Комплет

MB MEFV2C
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MICRO:BIT

Образовен Развоен Комплет, micro:Bit

1.848 ден
(вклучено ДДВ): 88 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Образовен развoен комплет, micro:bit MEFV2C.

Џепен Компјутер кој го трансформира светот. Запознајте го новиот micro:bit v2, сега со додадени звучник и микрофон за аудио учење. Хардверот исто така вклучува голем број технички надградби за да овозможи во иднина уредот да биде идеална алатка за истражување, разбирање и експериментирање со вештачката интелигенција и машинското учење, бидејќи овие технологии почнуваат да ја трансформираат планетата. Новиот micro:bit продолжува да ги поддржува сите исти карактеристики што наставниците и учениците ги заакаа а сите постоечки лекции и кодот за оригиналниот micro:bit ќе бидат компатибилни со новиот уред.

 

Карактеристики:

 • Микрофон / звучник
 • Микро USB
 • Кориснички копчиња
 • Надворешно напојување
 • Аналогно / дигитален влез / излез
 • LED матрица 5x5
 • Лого чувствително на допир
 • Архитектура на јадрото: ARM
 • Под-архитектура на јадро: Cortex-M4F
 • Силициумска ознака на јадрото: nRF52833
 • Содржина на комплетот:
  • BBC Micro: bit,
  • USB кабел / Држач за батерија / Упатство,
  • 2x AAA батерии
Архитектура
ARM
Суб-Архитектура
Cortex-M4
Изведба
BBC Micro:bit Boards
Категорија
Образовен Кит
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.