Додатоци за Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 1 од 34
MIKROE-1993/LED
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1993
7x10 R Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, LED Матрица
865 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2523
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2523
AC Current Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Наизменична Струја
808 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2690
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2690
ADAC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-Канален 12-Bit ADC, DAC и GPIO
2.019 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2377
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2377
Ammeter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на AC/DC Струја
1.385 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-ASX00003
Брзо инфо
(0)

Додаток за Развојна Плочка, Arduino MKR Мотор Плочка, ASX00003

4.750 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RASP.ADD,KIT2
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници
3.613 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RASP.ADD,KIT1
Брзо инфо
(0)
Arduino Сет за Почетници, за ArduinoV2
1.725 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-STARTER KIT4
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO SENSOR KIT

Arduino Сет за Почетници - Сензори.

2.990 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2368
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2368
AudioAmp Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Моно Аудио Засилувач
808 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ESP8266 BREAKOUT
Брзо инфо
(0)
Breakout Плочка, ESP8266 WiFi, Adafruit
1.226 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-3019
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-3019
Brushless 4 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Дизајнирање на Контролен Панел
1.096 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2441
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2441
Brushless Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Управување на Еднонасочен Мотор
2.250 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2376
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2376
C Meter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Капацитивност
519 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-3292
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-3292

Current 2 Click плочка, Додаток за Развојна Плочка, 

за прецизно мерење на струја

981 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2047
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2047
DC MOTOR 3 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Драјвер за DC Мотор
1.096 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
mikrobitMK
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.