STM32F7 Развоен Сет

STM32F7508-DK
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STMICROELECTRONICS

Discovery Kit STM32 Развојна Плочка, STM32F7508

5.650 ден
(вклучено ДДВ): 269,05 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

STM32F7 discovery китот овозможува на корисниците да развиваат и споделуваат апликации со STM32F7 серијата на микроконтролери базирани на ARM® Cortex®-M7 јадро.

Discovery китот овозможува широк опсег на апликации кои може да имаат аудио, поддршка за повеќе сензори, графика, безбедност, видео и  конекции со големи брзини.

Поддршката за Arduino конективност овозможува неограничени можности за екстензија и голем избор на специјализирани дополнителни плочки.

 

Карактеристики:

 • Серија: STM32
 • Јадро на уредот: ARM® Cortex® M7
 • Битови: 32
 • Тип на производ: Развојна Плочка
 • Фреквенција: 216 MHz
 • Програмска меморија: 340 KB, 8 MB
 • Големина на меморија: 16 MB
 • Тип на меморија: Flash, SDRAM, SRAM
 • Интерфејси: Аудио, Ethernet, GPIO, MicroSD, SAI, USB
 • Напон на напојување Мин.: 3 V
 • Напон на напојување​ Макс.: 5 V
 • Тип на Дисплеј: LCD
 • Интерфејс за мемориска картичка: MicroSD
 • Системски побарувања: Linux, Mac, Windows
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Развојни Плочки
Дисплеи и додатоци
Образовен Кит
Архитектура
ARM
Суб-Архитектура
Cortex-M7
Процесор
STM32F7508
mbed Enabled
Да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.