Соларен Кит

CIR-PV E5K011
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CIRCUTOR
Соларен PV Систем, Електрична Енергија, 230 VAC, 1.25kW
249.647 ден
(вклучено ДДВ): 38.081,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Circutor KIT EFM-CDP 1,5-S - Комплет соларен систем за производство на електрична енергија за станбени објекти поврзани на електричната дистрибутивна мрежа. Принципот на работа се заснова на производство на електрична енергија од фотоволотаиците кога се изложени на сончева светлина која понатаму се конвертира преку инвертор на 230VAC за употреба во објектот. Вишокот произведена енергија се складира во батерии преку посебен регулатор на полнење кој има задача да ги заштити батериите од преполнување и прегревање. Целокупната работа на системот се следи преку посебен управувач Circutor CDP кој има за задача да оневозможи инјектирање на произведената енергија во електродистрибутивната мрежа како и да прибира информации за моменталната моќност и потрошувачка на енергија.

 

Карактеристики:

  • Моќност на фотоволтаиците: 1.25KW
  • Соларни панели: 5
  • Моќност на инверторот: 1500W
  • Инвертор  со можност за приклучување на електричната мрежа (on grid)

Комплетот содржи: фотоволтаици x 5, алуминиумски држачи за монтажа, инвертор, CDP управувач и пренапонска заштита. 

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.