Сигнална Кула

WERMA KS71/C
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Werma
Код од Произв.: 64924005
LED Сигнална Кула, R / Y / G, 24 V, 70 mm
13.237 ден
(вклучено ДДВ): 2.019,2 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

WERMA KS71/C - Сигнална кула со зелена, жолта и црвена светилка, 70mm дијаметар и работен напон 24V AC/DC. Модуларна платформа дел од "Classic Look" серијата на KombiSIGN 71 сигналните кули со можност за додавање на максимално до 5 светлосни или звучни елементи на сигналната кула.

 

Карактеристики:

  • Работен напон: 24V AC/DC
  • Дијаметар: 70mm
  • Максимален број на модули на кулата: 5
  • 100.000 часови типичен работен век
  • Потрошувачка на струја: max.30mA
  • Монтажа на основата на кулата или на дополнителен држач

Опции: држач за монтажа на ѕид

Технологија
LED
Дијаметар 70 mm
Работен напон (AC/DC)
24 V
Светлечки ефект
Континуиран
Боја
 црвена
 зелена
 жолта
IP Заштита
IP65
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.