Вокален Аларм

WERMA-154
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Werma
Код од Произв.: 15400055
Вокален Аларм, 110 dB, 24 V
29.985 ден
(вклучено ДДВ): 4.573,98 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

WERMA-154 - Вокален аларм за монтажа на ѕид, 110dB и работен напон 24V-DC.

Вокален аларм со висок излез од 110dB со одличен тон и квалитет на звукот.
Репродуцира аудио-датотеки специфични за клиентот (тонови на сигналот, музика и говор)
Лесно пренесување на аудио записи и едноставна работа.
Нивото на излезниот звук може да се активира надворешно.
Можно е креирање на индивидуални листи за репродукција и режими за репродукција.

 

Карактеристики:

 • Напон: 24V-DC
 • Јачина на звук: 110,0dB (A)
 • Заштита: IP65
 • Тип на монтирање: на ѕид
 • Должина: 111mm
 • Ширина: 111mm
 • Висина: 98mm
 • Материјали: PC/ABS
 • Боја на куќиште: Црна
 • Поврзување: со терминали на зашрафување
 • Минимална површина на пресек: 0,25mm² / 24AWG
 • Максимална површина на пресек: 1,50mm² / 16AWG
 • Влез на кабел: преку дупка
 • Максимален влез на кабел: d = 11mm
 • Оптички век на траење: минимум 5.000 ч
 • Акустичен век на траење: минимум 5.000 ч
 • Работна температура минимална: -20°C
 • Максимална работна температура: + 55°C
 • Тежина со пакување; 760g
 • Тежина на производот: 690g
 • Толеранција на работниот напон: +/- 10%
 • Номинална работна струја: 1500mA
 • Номинална струја на повлекувење: 500mA
 • Класа на заштита:  Класа 2
 • Степен на загадување: 3
 • Јачина на звук  dB (максимум) на растојание од 1м: 110,0 dB (A)
Работен напон 24 V-AC
Тип на звук
Континуиран
Испрекинат
Јачина на Звук 110 dB
IP Заштита
IP65
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.