Додаток за Сигнална Кула

WERMA 84008500
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Werma
Код од Произв.: 840.085.00

Додаток за Сигнална Кула, Краен Елемент, Црн, 70 mm

2.011 ден
(вклучено ДДВ): 306,76 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Додаток за Сигнална Кула, Краен Елемент BWM 12-230VAC / DC, Црн.

Вистинското решение за секаков вид на монтирање со широката палета на додатоци.
Бајонет формата обезбедува едноставно монтирање и отстранување на сигналните елементи.

 

Карактеристики:

 • Ознака: 840.085.00
 • Серија: KombiSIGN 70
 • Дијаметар: 70 mm
 • Напон: 12-230V AC / DC
 • Заштита: IP54
 • Прицврстување: Монтажа на подлога, Монтирање на ѕид
 • Висина: 44 mm
 • Дијаметар: 70 mm
 • Материјали: PA-GF, PC / ABS
 • Боја на куќиштето: Црна
 • Поврзување: со терминали со зашрафување
 • Пресек максимум: 1,50 mm² / 16AWG
 • Влез на кабел: низ дупка
 • Максимум за влез на кабел d = 11 mm
 • Вид на прицврстување: Монтирање на подлога, Монтирање на ѕид
 • Работна температура минимум -20 °C
 • Максимална работна температура + 50 °C
 • Тежина: 115 g
Дијаметар 70 mm
Боја
 црна
IP Заштита
IP65
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.