Додаток за Сигнална Кула

WERMA 64420075
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Werma
Код од Произв.: 644.200.75

Додаток за LED Сигнална Кула, Зелена, 24 V, 70 mm

3.103 ден
(вклучено ДДВ): 473,34 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Додаток за LED Сигнална Кула, Зелена, 24 V, 70 mm.

Зелен LED елемент со перманентна светлина на 24 V.

Употребата на LED диоди овозможува животен век до 50.000 часа.

Четири LED диоди генерираат исклучително јасна светлина.

Ефект на јасен сигнал дури и во услови на многу слаба светлина.

 

Карактеристики:

  • Ознака: 644.200.75
  • Серија: KombiSIGN 71
  • Напон: 24V AC / DC
  • Ефект на сигналот: Постојан-перманентен
  • Боја на светло: Зелена
  • Заштита: IP65
  • Дијаметар: 70 mm
  • Висина: 66 mm
  • Минимална работна температура: -20 °C
  • Максимална работна температура + 50 °C
Технологија
LED
Дијаметар 70 mm
Работен напон (AC/DC)
24 V
Светлечки ефект
Континуиран
Боја
 зелена
IP Заштита
IP65
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.