Безбедносен Сензор

NE-HSENS60
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: DTCTSC20

Безбедносен Сензор, Детектор за Чад, Бел, 85 dB

1.601 ден
(вклучено ДДВ): 244,22 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Овој Nedis® оптички детектор на чад ви овозможува комплетен мир.

Може да се поврзе со 12 други детектори за да може да мониторирате цела зграда - и се напојува од електричната инсталација, но исто така има и бекап батерија (1 х 9V вклучена) за да овозможи поддршка доколку има прекин во мрежата.

Лесно може да се тестира сензорот: само притиснете го тест копчето за да бидете сигурни дека работи како што треба.

 

Карактеристики:

 • Може да се поврзе со 12 други единици - за да овозможи 100% покриеност на сите области во куќата
 • Напојуван од електричната инсталација - со бекап батерија
 • Копче за мутирање - за да се исклучи сирената
 • Тест копче - за сигурност
 • ≥ 85 dB сирена - за да може да го слушнете алармот и додека спиете

 

Пакетот содржи:

 • Детектор на чад
 • Бекап батерија
 • Држач за детекторот
 • Кабел за поврзување
 • Заштита од прашина
 • Упатство за употреба
Работен опсег 3 m
Тип на напојување
220V-AC
Јачина на звук 85 dB
Боја
 бела
Работна температура 0 - 55 °C
Вклучени батерии
Да
Тип на батерии
R-22/9V
Животен циклус на сензори
10 години
Материјал
ABS
Дијаметар 127 mm
Употреба
Внатрешна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.