Клешта Цвикцангла

PG-TR30
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Piergiacomi
Код од Произв.: PG-TR30
Цвикцангла, 128 mm
930 ден
(вклучено ДДВ): 141,86 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Клешта за сечење на округли проводници, цвикцангла. 

Малите димензии и рафинираниот стил ја прават оваа клешта идеална за работа на тесен простор и за работа со прецизна електроника.

 

Карактеристики:

  • Максимален дијаметар на проводник 1.3mm
  • Сила на сечење 5.5kg
Максимален дијаметар на проводник 16 mm²
Димензии 80 x 17 x 140 mm
Должина на рачки 138 mm
Тежина 79 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.