Додаток за Развојна Плочка

DB-MOD0037
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: RED GREEN LED MODULE

Додаток за Развојна Плочка, Двобоен Црвено/Зелен LED 5mm Модул

145 ден
(вклучено ДДВ): 6,9 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Двобоен Црвено/Зелен LED 5mm Модул.

 

Карактеристики:

  • Дијаметар: 5 mm
  • Боја: Црвена-Зелена
  • Напон: 2,0 до 2,5 VDC
  • Струја: 10 mA
  • Димензии: 19х15 mm
Изведба
Arduino Shield
Категорија
Дисплеи и додатоци
Напојување (DC) 2 - 2.5 V-DC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.