Додаток за Развојна Плочка

ME-ADD P3.3-5VRB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mikroelektronika
Код од Произв.: MIKROE-491

Додаток за Развојна Плочка, 3.3V-5V Напонски Конвертор, MC34063A

626 ден
(вклучено ДДВ): 29,81 ден
Б.Исп.одЛагер
w

3.3V Voltage Regulator Board е мала плочка на која има вградено монолитно интегрирано коло MC34063A, кое ги содржи сите примарни функции потребни за DC/DC конвертори. Влезниот напон на плочката е 3.3V и истата го конвертира во стабилен напон од 5V-DC. Колото може да испорача околу 250mA максимум струја на излез, што е сосема доволно за сите мали електронски проекти. Компактна и евтина, оваа плочка е одлична за моменти кога ќе имате потреба за конверзија од 3.3V во 5V.

Карактеристики:

  • Интегиран "Step-Up Switching" регулатор MC34063A со заштита од куса врска
  • 250mA максимална излезна струја
  • Влезни и излезни терминали со шрафови, за полесна конекција
  • Дупките за монтажа овозможуваат лесна интеграција во финален производ
  • Компактна и со мали димензии, лесна за користење
  • Нема потреба од лемење
  • Евтино и доверливо решение за "step-up" конверзија на напон
  • Плочката е јасно означена за полесна конекција
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Напојување
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.