Алатка за Конектори

HART.REM01
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HARTING
Алатка за Отстранување на Пинови, Црна
777 ден
(вклучено ДДВ): 118,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Алатка за отстранување на пинови од конектори.
Алатката за отстранување се вметнува во слотот во соодветната заоблена шуплина. Ова дејство ја притиска пружината која го држи контактот и контактот може лесно да се извлече со благо повлекување на жицата. Ова дејство нема да предизвика оштетување на контактот или жицата, кој потоа може да се репозиционира / реконструира доколку е потребно.

Должина на рачки 44 mm
Тежина 2 g
Димензии 4,5 mm
Должина 69,5 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.