Аудио Кабел

TAS-C114-BLACK
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: C114-BLACK
Микрофонски Кабел, 2x 0.25 mm², 100 m, Макара, Црн
64 ден
(вклучено ДДВ): 9,76 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Флексибилен нискокапацитивен микрофонски кабел со спирален оклоп, погоден за аудио монтажа.

 

Карактеристики:

  • Проводници: O.F.C. бакар
  • Пречник на проводниците: 0,25mm2
  • Изолација на проводниците: Compact PE
  • Боја на проводниците: портокалова, транспарентна
  • Оклоп: 100% спирална покривка од O.F.C. бакар
  • Боја на обвивката: црна
  • Надворешен пречник: 6,0mm
  • Пакување: 100m
Боја на оклопот
 црна
Боја на проводникот
 портокалова
 транспарентна
Број на проводници 2
Дебелина на јадрото 0,25 mm²
Дебелина на оклопот 1,5 mm
Дебелина на кабелот 6,0 mm
Изолација на оклопот
PVC
Капацитет јадро/јадро 55 pF/m
Капацитет јадро/оклоп 90 pF/m
Максимален напон 49 V-AC
Отпорност на проводникот 75 Ω/km
Работна температура -15 / +70 °C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.