USB / RJ45 Адаптер

TPL-UE306
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Tp-Link
Код од Произв.: UE306

USB во RJ45 Адаптер, v3.0, 10/100/1000 Mbps

1.758 ден
(вклучено ДДВ): 268,17 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Поврзете го Вашиот десктоп компјутер, лаптоп или Nintendo Switch со гигабитна мрежа преку USB 3.0. Со овој USB 3.0 гигабитен мрежен конвертор лесно ќе го поврзете Вашиот десктоп, лаптоп компјутер или Nintendo Switch на жичана мрежа преку USB. Тоа претставува идеално решение за Nintendo Switch, лаптопи или компјутери кои немаат вградена мрежна конекција.

 

Карактеристики:

  • Конектор А: USB 3.0
  • Конектор Б: RJ45
  • За поврзување на жичана гигабитна мрежа
  • Брзина: 10/100/1000 Mbps
  • Компатибилен со Windows 10/Linux/Nintendo Switch
  • Должина: 10 cm
Конекција
RJ45
Тип на Конекција
USB A
USB Конекција
USB3.0
Брзина
10/100/1000 Mbps
Поддржани оперативни системи
Windows 10
Linux
Nintendo Switch
Број на порти 1
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.