Фибер Оптички Кабел

GB-S-SC/SC-1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Фибер Оптички Кабел, Мрежен Кабел, SC - SC, Singlemode, Simplex, 1 m, Жолт

400 ден
(вклучено ДДВ): 61,02 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Кабелот е погоден за домашни и индустриски инсталации, и фибер оптички влакна до вашиот дом (FTTH), компатибилен со FTTH опциите за на широк опсег на телекомуникациски провајдери. Благодарение на оптимизираниот радиус на свиткување на оптичкиот кабел, можна е инсталација без зголемување на слабеењето и ризик од пречки.

 

Карактеристики:

  • Кабел со оптички влакна во моно-режим дизајниран за типови на поврзувања како што се FTTH, FTTB, FTTx, за употреба дома, во канцеларија, во центри за податоци итн.
  • Кабелот ја формира врската помеѓу точката за пренос во куќата и терминалот за оптичка мрежа (ONT) во затворен простор
  • Кабел со оптички влакна до 100 Gbit/s кој е оптимизиран за свиткување и заштедува простор со минимален радиус на свиткување од 30 mm (статички)
  • Компатибилен со LSZH: обвивката на кабелот е без халоген и отпорна на пламен според IEC 60754 2, IEC 60332 1 и IEC 61034
  • Опремен со капачиња за заштита од прав, конектор: Simplex, тип влакна: OS2, SM singlemode 9/125µm според ITU T G.657
  • Индивидуален тест протокол со мерење на повратна загуба и загуба на вметнување
Тип
Single-Mode
Конектори
SC-APC/SC-APC
Изведба
Simplex
Должина 1 m
Работна температура -40 - 85 °C
Дијаметар на јадрото на оптички влакна
9 μ
Дијаметар на обвивката со оптички влакна
125 μ
Дијаметар на обвивка на кабел
3 mm
Бранова должин
1310 nm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.