Print this pageseparatorSmaller textspacertextp

Успешно реализиран семинарот Напредни Технологии за Мониторинг и Решенија за подобрување на КВАЛИТЕТ НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА

Хотел Панорамика, Скопје, 28.09.2022 09:30:20

Со нашиот долгогодишен партнер ELSPEC – бренд за врвна технологија со решенија за подобрување на квалитетот на електричната енергија, на 27 септември 2022 година, во хотел Панорамика оддржавме еднодневен, бесплатен семинар "Напредни Технологии за Mониторинг и Решенија за Подобрување на Квалитет на Eлектрична Eнергија”.

Целта на настанот беше од светов да ги донесеме најновите практични информации за напредните технологии за мониторинг и решенијата за подобрување на Квалитетот на Електрична Енергија, со што учесниците се стекнуваа со предуслов за нејзина понатамошна имплементација и примена и без ништо да променат во нивните процеси технологијата да заштедува, што е особено важно во денешново време на екстремно скапа енергија.

Гости предавачи, покрај нашите три сертифицирани инженери во Логинг Електроникс беа и специјалистите од производителот ЕLSPEC. На годинешново издание имавме околу 30 посетители инженери најзасегнати и одговорни за проблематикава од Македонија и Косово од секторите за производство, пренос, дистрибуција на електрична енергија како и поголеми индустриски потрошувачи. Притоа, приликата беше одлична за да се добијат корисни и практични информации за овој единствен и светски број 1 пристап во мерењето и подобрувањето на параметрите на електричните мрежни системи.

Програмата за работа  беше организиранa во 3 дела:

1.Наша презентација од инж.Златко Николовски, запознавање на присутните со нашата компанија Логинг Електроникс и што се имаме до сега направено на оваа тема во нашиов регион со примери каква ни е тековната реална состојба. Воедно направивме и вовед во проблематиката за Квалитетот на Електрична Енергија (Линк до презентација)

2. Презентација на Elspec (Mr.Hugo Carvallosa) -  Напредни Технологии за Мониторинг и евалуација на Квалитетот на Електрична Енергија (Линк до презентацијата)

3.Презентација на Elspec (Mr.Eylon Kasif) - Решенија за Подобрување на Квалитетот на Електрична Енергија кои штедат (Линк до презентацијата)

 

Им благодариме на сите посетители за укажаната доверба, која за нас претставува дополнителен мотив и понатаму да изведуваме вакви едукативни настани. Се надеваме дека дадовме наш придонес како и поттик за понатамошно развивање на проблематиката до сите засегнати страни во регионов.

Последни вести
20.03.2023
Завршни активности за 2022год од нашиот проект – “Технологија за тебе”
...
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.